ANALIZA KOLORYSTYCZNA

Analiza kolorystyczna to test, który daje odpowiedź na pytanie "jakie kolory do mnie pasują?".

Wykonujemy ją przy profesjonalnym lustrze ze świetlówkami, które emitują neutralne światło. Pozwala to na rzeczywiste widzenie kolorów.

Osoba poddawana analizie jest odpowiednio przygotowana: na twarzy nie powinno być makijażu, ewentualne farbowane włosy są przykryte. Test zaczyna się od zastosowania folii złoto srebrnej - pozwala to na określenie czy osoba ma pigmentacją ciepłą czy zimną. Kolejnym etapem są ramy kolorystyczne, które pomogą zakwalifikować kolor skóry, oczu i włosów do danego typu kolorystycznego.

Ostatnią częścią analizy jest test przy pomocy chust. Są one zrobione z jednego rodzaju materiału, tzn. że mają one taką samą fakturę a różnią się tylko kolorami. Dzięki załamywaniu się światła w jednakowy sposób osiągamy wymierną ocenę czy dany kolor rzeczywiście komuś pasuje.

Chusty są podzielone na cztery grupy kolorów: czyste - ciepłe - wiosna, czyste - zimne - zima, przytłumione - zimne - lato i przytłumione - ciepłe - jesień.

Po zakończeniu testu można ocenić z której grupy kolorystycznej pasuje najwięcej kolorów. Klient może zakupić tzw. paszport kolorystyczny stworzony z kawałków materiału odpowiadających poszczególnym chustom, które okazały się trafione.

Wzornik ten jest jasną wskazówką i przydaje się przy różnego rodzaju zakupach np. odzieżowych lub kosmetycznych.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy skorzystać z formularza kontaktowego.